niedziela, październik 22, 2017

1 % a tak wiele znaczy

Początek każdego roku to czas rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  RP poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych jak:

PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Środki uzyskane z 1% wspomogą finansowo naszą jednostkę. Musimy, więc przekonać podatników, że każda złotówka ma znaczenie.

Przypomnijmy

•             1% to jedna setna części podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może

przekazać wskazanej przez siebie jednostce.

•             1% jest wskazaniem dla Urzędu Skarbowego, który 1% naszego podatku przekaże Jednostce OSP

99% podatku przekaże do budżetu państwa to znaczy.

•             1% podatku, który i tak płacimy, przekazany będzie naszej jednostce OSP  zamiast do budżetu.

•             1% nie zwiększy naszych zobowiązań wobec budżetu jak również nie zmniejszy kwoty

ewentualnego zwrotu podatku.

•             Jeśli nie wskażemy swojej jednostki, to nasz 1% trafi do budżetu.

•             Jeśli sami nie wskażemy, komu przekazać 1% podatku, nikt nie zrobi tego za nas.

Wystarczy, że rozliczając podatek od dochodów, które uzyskaliśmy w 2012 roku w zeznaniu podatkowym wpiszemy:

we „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego numer KRS: 0000116212.

UWAGA! Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.

w części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE”, wpiszemy „Cel szczegółowy 1%".

Ochotnicza Straż Pożarna w Olkuszu

KRS 0000 037 823